Інвестування в нерухомість. Що вигідніше: комерційні приміщення або житлові


Переглядів:

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Инвестирование в недвижимость. Что прибыльнее: коммерческие помещения или жилые

Вкладення в нерухомість вважаються одними з найприбутковіших, про це пише ресурс 057.ua . Цей ринок стабільно розвивається, до того ж, схема інвестицій і отримання прибутку проста:

  • Придбати об’єкт.
  • Здати його в оренду.

Інвестори вважають за краще комерційні приміщення житловим. За даними Мінфіну, на одні і ті ж квартири в два рази більше попиту, якщо вони представлені як потенційні приміщення під магазини (наприклад, якщо вони розташовані на першому поверсі).
Ціну на оренду комерційної нерухомість зазвичай ставлять в розмірі 1% від вартості об’єкта. При цьому сама вартість комерційних приміщень стандартно вище житлової, відповідно, вище і оренда. Ціни на житлові площі дозволяють здавати їх до 2% від вартості в місяць.
Висновок: конкуренція на комерційному ринку вище, але це не стосується його доходу.

Поточна ситуація на українському ринку оренди

За останніми звітами JLL Ukraine в третьому кварталі 2018 року в Києві було всього 8,6% вільних площ офісних приміщень (при 10% на початку року). Для торгових ж центрів ця цифра становить 3,7% і це найнижчий показник за останні 5 років. Це зниження актуально і для інших великих міст України, включаючи Харків.
Чим менше частка вакантних площ, тим вище вартість комерційних приміщень. Це підвищує поріг входження на ринок. При цьому новий житловий фонд стабільно розширюється. З’являється все більше смарт-планувань: квартир-студій і дворівневих житлоплощі. У такій нерухомості зменшена квадратура (а значить і ціна) без шкоди комфорту. Більш низька вартість дозволяє легше зайти на ринок оренди житла.
Крім цього, можна зменшити поріг входу на 30-50%, якщо купити квартиру малої площі в новобудові на ранній стадії будівництва будинку.

Инвестирование в недвижимость. Что прибыльнее: коммерческие помещения или жилые

Ліквідність різних типів нерухомості

Комерційні приміщення в Україні за умови їх здачі в оренду окупаються приблизно 10 років. Середнє значення для малогабаритних квартир в новобудовах – 8,5 років. Якщо виразити дані у відсотках, то прибутковість вкладень в комерційну нерухомість складає приблизно 10% річних. Актуальна цифра для житла малої площі вище – 16% річних в доларах.
Також слід враховувати такі моменти:

  • Житлова нова нерухомість окупиться ще швидше, якщо придбати її на етапі кладки фундаменту будівлі.
  • Вимоги орендарів до житла універсальні, до комерційних пропозицій – залежать від бізнесу.
  • Окупність приміщень під офіс або магазини безпосередньо пов’язана з економічною ситуацією і станом будинку, в якому вони знаходяться.
Инвестирование в недвижимость. Что прибыльнее: коммерческие помещения или жилые

Особливості вкладень в комерційні приміщення

Офіси в нових бізнес-центрах коштують дорого, тому інвестори частіше розглядають пропозиції в старих будинках. Це складські приміщення радянської або дореволюційної споруди. Щоб підготувати їх до здачі в оренду, потрібно робити капітальний ремонт, що затратно по часу і грошей. Крім того, обробка залежить від того, кому буде здаватися об’єкт – власнику магазину, шоу-руму, офісу, фотостудії і т.д.
Цей нюанс звужує цільову аудиторію, а також впливає на прибутковість. Щоб вона була високою, варто вибирати популярні бізнеси, але з низькою ринковою конкуренцією.
Інвесторам в житлову нерухомість цю задачу вирішувати не потрібно: людям завжди потрібно, де жити. Потреба в житло, особливо недорогому, яким і є малогабаритні квартири, актуальна навіть в кризу і безробіття.
Важливо! Оцінка прибутковості інвестицій в житлові новобудови простіше і точніше, ніж в комерційні об’єкти.
Для вкладень найкраще підходять саме новобудови, так як більшість старих будівель в Україні або вже підлягає знесенню або через кілька років повинна буде виведена з експлуатації. Крім того, квартири малої площі в новобудовах підходять вимогам потенційних орендарів:

  • знаходяться в районах з гарною транспортною розв’язкою;
  • мають новий ремонт європейського зразка в кімнатах і під’їздах;
  • часто мають озеленений закритий двір.

Ситуація на ринку оренди України складається таким чином, що інвестиції в малогабаритні нові житлоплощі приносять більше доходу, ніж старі комерційні об’єкти. Конфедерація будівництва України стверджує, що це буде актуально і найближчі кілька років.

Leave a Reply

Your email address will not be published.