Як правильно вкладати в нерухомість без ризику?


Переглядів:

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Как правильно вкладывать в недвижимость без риска?

За офіційною статистикою 1,5 мільйона українців проживають на орендованому житлі. Реальні цифри ще вище, оскільки в середньому тільки 30% договорів полягає не на тіньовому ринку. Для інвестора це означає одне: оренда житла затребувана і вкладати в нього вигідно.
Українці вибирають нерухомість як об’єкт інвестицій і з іншої причини: ситуація на валютному ринку нестабільна і її важко прогнозувати, а квартирні вкладення захищені від коливань курсу та інфляції. Ризиків тут набагато менше.
Але бізнес без підводних каменів неможливий. І свої особливості є і у інвестування в нерухомість. При цьому, якщо діяти обачно і робити все правильно, ризиків вдасться уникнути. Нижче три правила, які допоможуть вам вкласти гроші безпечно і отримати гідні дивіденди.

Розглядати тільки первинне житло

Первинний ринок нерухомості – це новобудови. Тут ви укладаєте договір безпосередньо із забудовником і можете бути впевнені, що проблем з попередніми власниками не буде. Крім того, у первинки є такі переваги:
Ідеальне житловий стан. Ремонт європейського класу, новітні сучасні інженерні системи.
Гарне розташування. Новобудови зводять в районах з розвинутою інфраструктурою недалеко від зупинок транспорту.
Комфортні планування. Нові квартири будують з урахуванням потреб сучасної людини. У плануваннях немає мертвих кутів і зайвих невикористовуваних квадратів.
Плюси первинки роблять її привабливою в очах потенційних орендарів. Також, її можна придбати в два рази дешевше вторинки, якщо робити покупку до здачі будинку в експлуатацію.

Ставити ліквідність в пріоритет

Вибір квартири для особистих потреб відрізняється від вибору житла для інвестицій. У першому випадку ви орієнтуєтеся на себе, у другому – на цільову аудиторію, тобто тих, хто буде знімати у вас нерухомість.
В Україні в цілому три категорії знімають житло:
Студенти. Не готові платити багато і готові до деяких незручностей. У пріоритет ставлять розташування квартири (щоб зручно було добиратися до університету). Їм підійдуть студії, гостинки, а також дво- і трикімнатні квартири (якщо здавати житло відразу декільком людям).
Важливо! Багатокімнатна квартира для студентів повинна бути з великою кухнею і окремими ізольованими кімнатами (непрохідними).
Молоді пари. Це можуть бути просто хлопець і дівчина або молодята з маленькою дитиною. У цьому випадку важливо забезпечити комфорт (зручне планування, наявність ліфта в під’їзді, невисокий поверх, повноцінна кухня). При цьому ця верства населення також рідко має в своєму розпорядженні великим бюджетом, тому орієнтуються на малогабаритні варіанти.
Одинокі люди. У цю категорію можуть входити фахівці з різних сфер. Популярність набирають IT-технології та фріланс, тому якщо ваша ЦА – холості розробники, передбачте гарне розташування (в районах, де розташовуються відповідні компание) і можливість облаштування в квартирі робочого місця.

Інвестувати в надійні варіанти

До здачі будинку в експлуатацію купувати первинку може бути ризиковано. Щоб убезпечити себе, серйозно поставтеся до вибору забудовника:
Перевірте всі документи. Обов’язково має бути дозвіл на будівництво і права на землю. Для перевірки можна запросити приватного юриста.
Почитайте відгуки. Надійні компанії вже мають кілька зданих проектів, тому повинні бути на слуху. При цьому ставитеся до чужих слів критично: якщо є погані відгуки, це ще нічого не означає. Деякі відгуки можуть писати конкуренти.
Дізнайтеся якомога більше про проект. На офіційному сайті компанії-забудовника повинна бути надана вся необхідна інформація. Також відомостями зверніться до свого менеджера.

Leave a Reply

Your email address will not be published.