Які можуть бути ризики при здачі квартири в оренду.


Переглядів:

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Какие могут быть риски при сдаче квартиры в аренду.

Ефективність будь-якого бізнесу виражається рівнем рентабельності, прибутковості, ліквідності. Але коли мова заходить про оренду приміщень, ці параметри не завжди актуальні. На перший план виходять затребуваність, стан квартири, вартість. І успіх цього підприємства, безпосередньо, залежить від благонадійності орендаря.

Деякі власники, облагороджуючи свою нерухомість, “захоплюються” в створенні комфорту і вкладають в обробку, меблі, техніку, більше коштів, ніж потрібно. Як же правильно підготуватися до здачі квартири в оренду?

Підготовка нерухомості.

Якщо квартира в новобудові, то проводяться роботи по чорновій обробці, встановлюються інженерні системи — це те, на чому економити не варто. А ось чистову обробку не варто робити занадто дорогою. Шпалери під фарбування або пофарбовані, в нейтральні тони, стіни — відмінний спосіб освіжити зовнішній вигляд нерухомості перед наступною здачею. Підлогове покриття теж не вибирайте занадто дороге — ламінат або лінолеум — підійдуть найкраще.

Теж стосується і техніки. Одні з затребуваних елементів орендної квартири є:

 • варильна плита;
 • мікрохвильовка;
 • електричний чайник;
 • порохотяг;
 • холодильник;
 • телевізор;
 • кондиціонер;
 • бойлер (якщо бувають перебої з гарячою водою).

Решта предметів є скоріше непотрібними або тими, якими орендар не буде користуватися.

Обжиті квартири вторинного ринку більш популярні, оскільки там є абсолютно все, що потрібно на перших порах життя в орендованій квартирі. Досить зробити легкий косметичний ремонт і виставляти лот для пошуку.

Какие могут быть риски при сдаче квартиры в аренду.

Пошук відповідного орендаря.

Ідеального квартиронаймача не існує, оскільки кожен має свої звички, особливості виховання, національні риси характеру. Але вибрати орендаря, який буде задовольняти вимоги власника можливо.

 • Сім’я з дітьми.

Деякі власники неохоче здають нерухомість таким сім’ям. Але це не зовсім вірна стратегія, адже молода сім’я з дитиною буде міцніше прив’язана до цієї оренді, оскільки їх будуть тримати поліклініка, дитячий сад або школа, тематичні гуртки або молочна кухня.

Щоб убезпечити себе, власнику варто прописувати можливі ризики псування майна в орендному договорі. Тоді проблем з компенсацією не виникне або “відвідувати” молоду сім’ю з певною періодичністю, щоб самостійно контролювати обстановку.

 • Студенти або самотні молоді люди.

Тут ризиком стає халатне ставлення до Вашого майна, а шкідливі звички додадуть проблем — запах від куріння вбирається в меблі, приносячи дискомфорт власнику.

Сюди ж відносять галасливі вечірки або постійних гостей, що залишаються допізна. Власнику ні до чого постійні проблеми з сусідами, через гучну музику, або поліцією.

Щоб уникнути таких ризиків намагайтеся відразу придивлятися до майбутнього квартиронаймачу. Зарозумілість або надмірна розкутість — ознака можливих проблем в майбутньому.

 • Національні особливості.

Варто враховувати цей аспект при виборі претендентів. Оскільки в однієї нації дуже пряна кухня, інші занадто емоційні, треті не завжди охайні та таких прикладів безліч. Тому ретельно вибирайте, щоб убезпечити свою нерухомість і себе від ризиків.

Какие могут быть риски при сдаче квартиры в аренду.

Договір оренди — потрібен чи ні.

Якщо Ви шукайте квартирантів самостійно, тоді, щоб уникнути можливих непорозумінь чи конфліктів — обов’язково укладайте договір. Згодом він допоможе вирішити спірні питання, врегулювати конфлікт або зажадати компенсацію, в разі псування майна.

Разом з договором є сенс підписати акт прийому-передачі. Цей документ складається в присутності майбутніх квартирантів, де прописується все майно, що є в квартирі. Сюди вносять стан речей, перелік техніки, наявність дефектів (якщо вони є). Такий документ також вбереже орендарів і орендодавця від подальших претензій.

Страховий збір — це питання спірне. Деякі стверджують, що він не доцільний. Оскільки заставна сума, найімовірніше, буде витрачена на потреби власника. Це, згодом, принесе негативні плоди. Та й заплатити відразу деяку суму здатний не кожен орендар.

Як альтернативний вид страхової суми, експерти пропонують застрахувати нерухомість від різних надзвичайних ситуацій. Місячний платіж деякі власники покладають на квартиранта, оскільки це вигідно обом. При настанні страхового випадку, оплата проводиться компанією, а не квартирантом.

Уважність при виборі квартиронаймача — запорука успішності справи і збереження майна!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.