Інвестиції в нерухомість по праву вважаються одним з найбільш вигідних і стабільних бізнесів. На такі вклади не впливає інфляція, а для отримання прибутку не потрібно додаткових знань про валюту, акціях і біржах.
Найсильніше бізнес по здачі житла в оренду розвинений в Швейцарії. У цій країні частка оренди від загального квартирного фонду становить 55,12%. Але це ще не означає, що всім варто швидше купувати швейцарську нерухомість. Адже на вигоду впливають і інші фактори. Розберемося докладніше.
Вартість придбання нерухомості
Українська столиця в минулому році увійшла в десятку міст з найдорожчою нерухомістю. При цьому вартість життя в Україні значно дешевше, ніж в країнах Європи, а також тут куди нижче ціни на комунальні послуги.
Крім того, популярність набирають новобудови з сучасним плануванням економ-класу. Саме такі варіанти пропонує відома харківська компанія-забудовник «Воробйові Гори». Це малогабаритні гостинки і студії – затребувані у квартиронаймачів і доступні за ціною.
Прибутковість
Вартість нерухомості, тобто величина вкладень, сама по собі ні про що не говорить. Щоб прорахувати вигоду від інвестицій, її потрібно порівнювати з вартістю оренди. Різниця між ними – це чистий прибуток інвестора.
Середня прибутковість від вкладень в нерухомість в країнах світу – 3%. У Канаді цей показник досягає 3,95%, в Австралії – не перевищує 2,52%. Якщо говорити про Європу, то значення теж середні: 2,95% для Німеччини, 2,79% для Франції.
При цьому прибутковість здачі квартир в оренду в Україні становить 9,09%. Це означає, що по відношенню до ціни нерухомості, ціна оренди явно вище. Навіть якщо вкладення будуть більше, вони окупляться набагато швидше.
Конкуренція на ринку
Оренда житла в Україні дуже затребувана. Наскільки дуже – точно сказати складно. За офіційними даними житло знімають 1,5 мільйона українців, але ці дані включають тільки близько 30% ринку, оскільки інші 70% угод – тіньові. Для інвестора це означає, що на пропозицію є попит.