Грудень 2017 року став знаковим в сфері будівництва і введення в експлуатацію первинного житла. Даний показник за 2016 рік зріс на 18%. До кінця року 480 тис. М2 було готове до заселення. За даними Департаменту містобудування та архітектури – 360 000 м2 належить житловому багатоквартирному фонду, що залишилися 120 000 м2 – індивідуальне житло.
Зміна індексу цінових показників збільшився – 16,8% в доларах США, 14,7% в гривні. Ціни по всіх сегментах ринку, показують стійку динаміку зростання середньої вартості квадратного метра житла:
· квартири класу «комфорт» – зростання на 4,3% в гривні
- К вартири класу «економ» – зростання на 2,5% в гривні.
Впливає чинником по відношенню до цінової політики є:
· курсові коливання
· Поява нового житла
· Завершення будівництва деяких об’єктів
· Динаміка собівартості будівництва
За весь 2017 рік, незважаючи на коливання курсових показників, ціна квадратного метра житла продовжує впевнено рости. Так за вересень 2016 року, середня ціна кв.м. становила 591 $, січень 2017 року – 612 у.о., квітень 629 $, вересень 2017 року – 663 долари. Таким чином, індекс зростання подорожчання нерухомості за 2017 рік, склало 1,13 в національній валюті, 1,12 у валюті США.
Аналітики, на чолі з Міністерством юстиції, не перестають стверджувати, що вкладення грошей у нерухомість, продовжує залишатися одним з найбільш надійних капіталовкладень в країні. Підтверджуючи показниками зростання, укладених угод у сфері купівлі-продажу на 4,6%, що значно вище за показник в цьому ж сегменті за 2016 рік.
Як і раніше, для українців, залишається затребуваним недороге житло: гостинки, 1-2 кімнатні квартири з ремонтом. Попит даного виду нерухомості завжди збільшується. У сегменті преміум класу – 2-3%, економ – 3-4%.
Перспективність вкладення в нерухомість
Інвестувати в нерухомість можна на різних стадіях будівництва, прийняття такого рішення і вибір часу, залежить від кількох факторів:
·
надійність забудовника – основний фактор, що впливає
· Терміни і темпи здачі інших об’єктів даного забудовника
· Засоби, що використовуються для будівництва, власні або залучені
· Вартість квадратного метра на різних стадіях будівництва
· Маркетингові пропозиції.
Статистичні дані говорять про те, що вкласти в нерухомість на стадії котловану, вирішуються 20-30% інвесторів, фазі активного будівництва довіряють близько 50% потенційних покупців, що залишилися 20-30% – люди досить обережні, вкладаються в період старту або під час продажу. Ті, хто готові інвестувати на стадії котловану, економлять до 50% від вартості нерухомості готового житла, що робить інвестиційний бізнес досить привабливим, але з часткою ризику, який при ретельному аналізі може стати мінімальним. Прибутковість нерухомості збільшується в рази до моменту здачі будинку.
Прогноз ринку нерухомості
2018 обіцяє бути ще продуктивніше, в будівництві і введенню в експлуатацію нових будинків. За рахунок збільшення пропозиції, зростання цінового коефіцієнта залишиться стійко зростаючим. Якщо валютний ринок не зробить значного стрибка, тоді зростання споживчої здатності залишиться досить високим. Так як, вторинна нерухомість втрачає свою актуальність, оренда житла зростає в ціні, то потенційні покупці прагнуть вкладати свої активи в новобуд. А якщо врахувати, що пропозицій досить багато, рівень житла відповідає європейським стандартам, вартість у рамках можливостей і на будь-який грошовий потенціал, отже, прогнозоване зростання покупки первинного житла цілком виправданий.
Питання, як інвестувати в нерухомість, стає все більш актуальною, адже вклавши в квартиру 10000 у.е. ви отримуєте якісну квартиру, відповідну євро стандартам, також гарантію збереження коштів і можливість отримання пасивного доходу від здачі в оренду (наприклад, по 5000 грн. в місяць) до 16% річних. Тенденція збільшення цінового показника – це впевненість в подорожчанні кв. метрів в майбутньому, з 10 тисяч у.о. до 15 тисяч. А надійні керуючі компанії, яким Ви довірите квартиру під здачу в оренду, зробить за Вас всю іншу роботу, залишивши можливість заробляти пасивний капітал не докладаючи зусиль.