СЕКРЕТИ БЕЗПЕЧНОЇ ОРЕНДИ ЖИТЛА

СЕКРЕТЫ БЕЗОПАСНОЙ АРЕНДЫ ЖИЛЬЯ

У великих містах тисячі квартир орендуються, тому питання безпеки при зніманні житла ― одне з найбільш нагальних при розмовах про нерухомість.

На жаль, і в цій області шахраїв вистачає, тому ми вирішили структурувати важливу інформацію та поділитися добіркою ТОП-5 основних правил, якими має керуватися майбутній орендар.

Правило №1. Не користуватися послугами інформаційних агентств

Так звані «агенти-інформатори» надають за оплату список об’єктів, які здаються, з номерами телефонів. Однак людина, намагаючись знайти підходящий варіант, по цих контактах наштовхується або на «липу», або на інших ріелторів.

По суті, пред’явити подібному агентству нічого не можна. Ви заплатили, вони дали інформацію … А вже які там дані, це друге питання!

Якщо й користуватися послугами посередників, то тільки агентств з нерухомості. Спеціаліст буде особисто показувати варіанти, супроводжувати угоду, а вже після заселення вимагатиме оплату послуг.

Правило №2. Ретельно перевіряти документи на квартиру і паспорт

Схема стара «як світ»:

 • аферисти орендують житло (подобово); 
 • потім виставляють його від свого імені; 
 • запрошують потенційних квартиронаймачів;
 • беруть з них стандартну оплату за перший і останній місяць;
 • йдуть «по-англійськи».
СЕКРЕТЫ БЕЗОПАСНОЙ АРЕНДЫ ЖИЛЬЯ

У цьому випадку на прохання надати документи знаходять масу відмовок (щось типу: «здаємо квартиру бабусі, яка зараз у лікарні») або показують підроблені ксерокопії.

Резюме: вимагайте тільки оригінали, звіряйте прізвище господаря з договору з паспортом. Звичайно, паспорт має належати тій людині, яка показує житло.

Також радимо застосувати ще один фокус: максимально детально, але начебто ненароком, розпитайте «власника» про сусідів, інфраструктуру та інше. Відчуваєте невпевненість у відповідях? Варто задуматися. 

Важливо! За найменших сумнівів відмовляйтеся від угоди, якою б привабливою не була ціна (часто саме нею заманюють наївних орендарів).

Правило №3. Не перераховуйте гроші наперед

Шахраї часто користуються таким ходом: розміщують квартиру з фотографіями, вказуючи приємну орендну ставку. Потенційний орендар дзвонить і чує щось на зразок: «До мене сьогодні стільки звернень, якщо хочете бути першими при перегляді, скиньте N-ну суму в якості гарантії». Таким чином, людина обґрунтовує закріплення за Вами броні.

Так ось, справжній господар не зацікавлений в здачі квартири кому попало, тому йому потрібно переконатися в доброчесності майбутніх мешканців при особистій зустрічі. Подібна фішка ― черговий обманний виверт. 

Правило №4. Вимагайте укладення договору

Рибу договору на оренду житла легко можна знайти в Інтернеті. Така формальність позбавить від маси можливих неприємностей. 

Що вказується в договорі:

 • характеристики квартири (адреса, площа, кількість кімнат);
 • опис усього майна (меблі, техніка);
 • вартість оренди за місяць;
 • терміни оплати;
 • випадки, коли розмір орендної плати може бути переглянутий (або період, протягом якого господар не має права підвищувати його);
 • хто оплачує комуналку;
 • як часто господар буде приходити для огляду квартири;
 • за яких обставин договір підлягає розірванню.

В кінці вказуються реквізити обох сторін (паспортні дані, адреса прописки).

СЕКРЕТЫ БЕЗОПАСНОЙ АРЕНДЫ ЖИЛЬЯ

Правило №5. Зафіксуйте письмово або на фото стан квартири на момент заселення

Ось нарешті про ціну домовилися, договір підписали, прийшов час заселятися. На цьому етапі обов’язково перевірте цілісність меблів, працездатність проводки, сантехніки та інших комунікацій та складіть документ. Також протестуйте електроприлади.

Це потрібно для того, щоб господар не повісив на Вас «усіх собак» у вигляді непрацюючого чайника, зламаної ніжки стільця тощо.

Загалом, резюмуючи сказане вище: не соромтеся здатися настирливим, задаючи багато питань і наполягаючи на документальній фіксації. Пам’ятайте, отримати відповіді та впевнитися в чистоті угоди ― у Ваших інтересах.