З чого почати свій шлях вкладень в нерухомість

З чого почати свій шлях вкладень в нерухомість

Інвестиції в нерухомість можуть стати стабільним джерелом доходу, якщо грамотно вибрати об’єкт інвестицій. Цей ринок надійний і постійно розширюється.

Але щоб почати шлях вкладень, важливо ретельно розібратися, як він працює.

Інвестори отримують дохід від вкладень в нерухомість двома основними способами:

 • капітальний – здача приміщення в оренду;
 • спекулятивний – перепродаж об’єкта за вищою вартістю.

Рівень прибутковості залежить від того, в яку нерухомість вкладені кошти:

 • житлову;
 • комерційну.

Комерційні приміщення (під офіси, магазини і т.д.) можуть приносити високий дохід, але вимагають добре розбиратися в бізнесі, для якого вони призначені. Наприклад, нерухомість під перукарню, офіс або магазин буде істотно відрізнятися по плануванню між собою. Крім того, затребуваність комерційних приміщень сильно залежить від економічної ситуації.

С чего начать свой путь вложений в недвижимость

З житловою нерухомістю простіше – людям завжди потрібно, де жити, навіть в кризу і безробіття. Інвестори в житлоплощу вкладаються:

 • на вторинному ринку (в старі будинки);
 • на первинному (в новобудови).

Вибір ринку для інвестицій

Вторинний ринок пропонує в основному будинку радянської і дореволюційної споруди. У новобудовах же представлені сучасні планування, крім того, забудовники намагаються надати якомога кращі умови для покупців, тому крім зведення будинків займаються благоустроєм прилеглої території. Це робить первинний ринок більш привабливим в очах орендарів.

Первинний ринок також дозволяє підвищити рівень прибутковості за рахунок того, що квартиру в новобудові можна купити ще на етапі будівництва будинку.

Важливо! Ціна за квадратний метр на етапі закладки фундаменту майбутнього житлового комплексу зазвичай на 30-50% нижче середньоринкової.

Вибір об’єкта для інвестицій

Ліквідність житлоплощі визначається не тільки ринком нерухомості. Щоб прорахувати, наскільки швидко окупляться вклади, потрібно визначити цільову аудиторію – потенційних орендарів об’єкта.

Квартири зазвичай знімають:

 • студенти;
 • молоді фахівці;
 • пари і сім’ї без дітей або з однією дитиною дошкільного віку;
 • іноземці.

Студенти і пари розраховують на бюджетну житлоплощу з комфортним сучасним ремонтом і недалеко від зупинок громадського транспорту. Іноземці та представники IT-сфери можуть платити за квартиру ціну вище середнього, але зазвичай живуть одні, тому звертають свою увагу на європейські студії і однушки.

Таким чином, найбільш затребувані на ринку оренди малогабаритні смарт-квартири в новобудовах поруч з метром. Прибутковість таких об’єктів сягає 16% в доларах, тобто вкладення окупаються за 6-9 років здачі в оренду. По закінченню цього терміну можна продовжувати заробляти на оренді або перепродати житло – за рахунок покупки на ранньому етапі будівництва, ви отримаєте ще + 50% прибутку.

Аналіз ринку і власних фінансових можливостей

Інвестиції в нерухомість – стабільний високоприбутковий бізнес, але тільки в тому випадку, якщо ви грамотно проаналізували ситуацію на ринку і продумали бізнес-план. В інвестиціях в первинну нерухомість особливо важливо вибрати забудовника для співпраці.

С чего начать свой путь вложений в недвижимость

Надійна компанія та, у якої є:

 • досвід на ринку;
 • хоча б 2 комплексу, зданих в заявлений термін;
 • дозвільну документацію на землю і будівництво.

Також має значення, які умови пропонує забудовник. Особливо це важливо, якщо ви розумієте, що не можете вкласти відразу повну суму в покупку нерухомості. Якщо виникає така ситуація, є варіант оформлення розстрочки. Розстрочка + покупка на етапі закладки фундаменту – кращий варіант вкладення з мінімальними витратами, але високою прибутковістю.

Альтернативний варіант – співінвестування. Це вкладення в об’єкт спільно з партнерами і отримання прибутку в процентному співвідношенні.

Щоб зрозуміти, який варіант підходить більше, може знадобитися консультація з юристом. Взагалі, все не так складно, головне не поспішати, тверезо оцінювати власні можливості і уточнювати всі незрозумілі моменти. Хороший забудовник завжди радий надати клієнтові додаткову інформацію.