Інструкція: як прийняти квартиру в новобудові?


Переглядів:

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Законом України чітко прописаний момент прийому нерухомості у забудовника. Основним документом в цьому процесі є акт прийому-передачі. Але перш ніж його підписати, необхідно провести ряд процедур, від яких буде залежати життя в даній квартирі.

Першим етапом “аудиту” є перевірка дозвільних документів:

  • дозвіл на будівництво,
  • технічна документація будівлі,
  • дозвіл на введення в експлуатацію. Зверніть увагу, що в документі має бути зазначено введений будинок чи ні, а також присвоєно чи поштову адресу.

Инструкция: как принять квартиру в новостройке?

Наступним етапом перевірки є особистий огляд. Для цього необхідно приїхати на об’єкт в світлий час доби. Взяти з собою лампочку, зарядний пристрій для мобільного телефону, рівень, рулетку, запальничку. Такий набір підручних предметів допоможе ретельно оглянути квартиру, виявити дефекти, вказати на неполадки забудовнику.

Давайте крок за кроком розглянемо систему аудиту нерухомості:

  • Вхідні двері. Вона повинна бути надійно встановлена, без видимих дефектів. Також повинна бути оснащена замком і дверним вічком. Перевірте на якість роботи замки, а також відповідність ключів.
  • Вікно. Все сучасний забудовники встановлюють металопластикові вікна. Обов’язково протестуйте якість роботи обертових механізмів, замки, кріплення. Зверніть увагу на щільність прилягання відкривається секції, оскільки від цього залежить теплозбереження в квартирі. Уважно огляньте поверхню конструкції – на ній не повинно бути пошкоджень, ущільнювач повинен щільно прилягати по контуру. Ручка повинна легко повертатися, чи не видаючи сторонніх звуків.
  • Опалення. Радіатор повинен бути встановлений за рівнем. Тут прігодатся рівень, який Ви візьмете з собою. Запірні крани, терморегулятор зобов’язані працювати безвідмовно і не допускати течі. Щоб в літній час оцінити роботу майбутнього опалювального сезону, відкрийте у ванній кран з гарячою водою. Вода стане окропом за лічені секунди? Значить тепломережа працює відмінно.
  • Вентиляція. Щоб перевірити вентиляційний системи досить піднести запалений запальничку до грат. Якщо тяга відмінна вогонь змінить форми або згасне. Ще допоможе аркуш паперу. Він буде міцно притиснутий до вентиляційної решітки і не впаде.
  • Сантехніка. Всі комунікації підведені в квартиру повинні бути жорстко встановлені. Труби каналізації фіксуються (забудовником) до стіни хомутом для надійної фіксації, щоб при зливі води труба, під напором, що не вискочила з розтруба. Вступні крани необхідно оглянути на наявність іржі, патьоків, зношеності. Покази лічильників обліку необхідно вказати в акті прийому-передачі разом з серійним номером пристрою. Зверніть увагу на заземлення у ванній кімнаті.
  • Електрика. При вході в квартиру включите автомат електрики. Перевірити роботу всіх освітлювальних приладів. Лампочка знадобиться. Укручуємо її в патрон і включаємо світло. Також необхідно перевірити розетки. У цьому допоможе зарядний пристрій або техніка з індикатором зарядки. Таким чином, потрібно перевірити всі крапки в квартирі.
  • Стіни та підлога. Візуальний огляд дозволить виявити тріщини, порушення сполучних швів, відхилення рівності стін, відсутність здуття і сильних перепадів. Тут допоможе рівень або 2-х метровий пров. Також проаналізуйте стяжку підлоги, оскільки значні нерівності доведеться виправляти. Зауважимо, що рівень підлоги у ванній кімнаті повинен бути нижче основного. Це дозволить укласти кахель в ровень. Проведіть виміри периметра квартири. Це необхідно щоб звірити фактичні дані з зазначеними в документах. Промерзання стін і кутів квартири можна перевірити в зимовий час методом тактильного огляду або тепловізором.

Инструкция: как принять квартиру в новостройке?

Провівши візуальний аналіз приміщення можна приступити до підписання акту. Всі зібрані порушення, невідповідності або недоліки необхідно внести в акт. Для цього є спеціальний документ – дефектна відомість. Це документ, узгоджених зауважень, що укладається між власником і забудовником. Тому, уважно вносите всі зауваження, дані забудовника, дату складання, ПІБ відповідальної особи, підписи. Тільки після усунення недоробок можна підписувати акт прийому-передачі. В іншому випадку, власникові доведеться за власні кошти усувати усі виявлені неполадки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.