Стиль “Бохо” — знахідка для творчих особистостей, для тих, кому неприємні одноманітність і буденність.


Переглядів:

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Стиль "Бохо" — находка для творческих личностей, для тех, кому претят однообразие и будничность.

Слово “Boho” — це скорочення від “Богемія”. Цим словом, в 15 столітті, французи називали циган, що проживали на території теперішньої Чехії. Але сьогодні бохо — вираз внутрішньої свободи. Саме так дизайнери характеризують стиль, оскільки він вільний від забобонів.

Всеохоплюючий — мабуть цей епітет підійде для характеристики напрямку. Тому що boho вільно об’єднує в собі раритетні меблі, картини в стилі імпресіонізм, фарфор з історією і багато інших речей. Але, при цьому, він не втрачає індивідуальність.

Історія виникнення.

На початку 19-го століття творча знать Парижа масово стала заселяти жебрацькі циганські квартали, романтизуя їх спосіб життя, свободу вибору і дій. Заперечувалися будь рамки, куди суспільство намагалося вмістити весь уклад життя. Дух бунтарства, протиріч і заперечення — властиві поняття стилю бохо.

Стиль "Бохо" — находка для творческих личностей, для тех, кому претят однообразие и будничность.

Експресіонізм, свобода дій, індивідуальність — це те, чим відрізнялося культурне товариство 19 століття. Не тільки картини висловлювали і передавали це настрій, але і стиль одягу, оформлення творчих студій.

Фундаментальне поняття формування напрямку — об’єднання богемської субкультури з яскравою, циганською філософією.

20 століття стало яскравим представником трансформації бохо трьома періодами своєї популярності:

 • 40-50-і роки 20 століття — перше відродження напрямку, завдяки бітникам. Це група авторів прози і поезії. Бітниками стали називати соціальний пласт молоді, яка заперечувала традиційні національні підвалини, що характеризувалися асоціальною поведінкою. Їх прагнення до самовираження відродило бохо після тривалого забуття;
 • 60-70-і роки напрям хіпі — пропагували свободу, шляхом зміни внутрішнього ладу душі;
 • Нульові — трансформували в собі яскраві риси, додавши етнічні нотки.

Сьогодні цей напрямок перероджується знову, тільки з нальотом гламуру, богемності, в сучасному прочитанні.

Boho-style в інтер’єрі сьогодні.

 • По-перше, це глобалізація і об’єднання. Сьогодні бохо не прагне заперечувати життєві підвалини, оскільки свобода особистості має значну роль в суспільстві. Навпаки, сьогоднішній Boho-style — квінтесенція всього людства.

Інтер’єр, оформлений таким чином — висловлює особистість господаря. Це головна теза, що визначає поняття. Оскільки бохо 21 століття об’єднав особливості всіх етнічних груп світу, то дизайн надмірно різноманітний.

Марокканські, індійські, африканські, скандинавські, а також багато інших етнічних фольклорних особливостей переплелися в єдиному напрямку.

 • По-друге, для сьогоднішнього бохо важливий колір. Оскільки це найяскравіший дизайн, то тут використовують відтінки рубінового, теракотового, смарагдового, пурпурного — будь-які глибокі кольори, що відображають індивідуальність власника.

Якщо для Вас все занадто екстравагантно, тоді візьміть за основу скандинавське бохо. Тут базою виступає білий колір, а за наповнення відповідають яскраві деталі.

Стиль "Бохо" — находка для творческих личностей, для тех, кому претят однообразие и будничность.
 • По-третє, це орнамент. На одній території змішуються етнічні орнаменти, принти різних країн. Геометричний розпис марокканського стилю, індійські візерунки, африканські принти — підійде все. Причому чим більше буде різноманітних візерунків, тим краще. В оббивці, на клаптевих доріжках, на пледах, покривалах і накидках, на подушках, посуді, меблях!
 • По-четверте, тут дозволено змішувати різні текстури. Шовк, оксамит, в’язані речі, шифон, шкури тварин — все виглядає гармонійно. А підлогу вистилають килимами, килимовими доріжками, іншим. Це характерна риса стилю. Навіть у ванній кімнаті буде мило виглядати тканий килимок з химерним принтом.
 • Подушки — це п’ятий елемент, що виражає напрямок. Згадаймо Схід, який також вплинув на Boho. Тому вітальня зона повинна бути всипана подушками різних форм і текстур.
 • Декор — багато декору, який збирався, накопичувався роками. Картини, посуд, горщики, етнічні фігурки, статуетки. Для зберігання використовують скрині різних епох. На стелажах виставляють предмети побуту різних племен.
 • Ну і куди ж без живих рослин. Їх підвішують, розставляють на підлозі, розміщують на тумбах — чим більше, тим виразніше стиль.
 • Меблі не повинні бути одного виду. Тут не вітаються гарнітури, навпаки, погляд привертає різноманітність. Особливо, якщо меблі з історією.

Ви скажете: “В результаті вийде блошиний ринок, захаращений різними дурницями!” На що ми відповімо: “Повсякденність так нудна, що пора б додати вогню!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.