Основні і найпопулярніші прийоми зонування вітальні


Переглядів:

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Єдиний простір для будь-якої нерухомості – це одне з найпопулярніших дизайнерських ходів для інтер’єру. Об’єднуючи все кімнати разом, прибравши цегляні перегородки, Ви отримуєте світле, просторе приміщення. Але тоді постає питання: як відокремити спальню від вітальні, кухню від спальні і дитячу від робочого кабінету?

Відповідь проста – зонування. Даний прийом дозволяє економити простір, наповнити його світлом, розширити межі квартири.

Основні принципи

Основные и самые популярные приемы зонирования гостиной

Зонування – це поділ простору на функціональні зони для комфортного розташування всіх членів сім’ї. Основним принципом є чіткий поділ. Зони не повинні накладатися один на одного, вони можуть бути будь-якого масштабу, можна використовувати безліч способів.

Прийоми зонування вітальні.

Основний функціональним навантаженням на дану кімнату є постійна присутність, проведення часу. Хтось любить читати тут, сидячи в м’якому кріслі, хтось дивиться телевізор, або влаштовує галасливі посиденьки з друзями, або просто працює за комп’ютером. Кожен з цих прикладів і є функціональне зонування.

Першим кроком до реалізації будь-якого проекту є детальний план дій, тобто потрібно чітко розуміти до чого прагнемо в результаті. Припустимо, Ви любите зустрічати гостей або дивитися телевізор. Тоді вітальня ділиться на дві зони: м’яку з диваном, телевізором або їдальню з великим обіднім столом. Звичайне зручне крісло з торшером, м’яким килимком під ногами створює ще одну зону релаксу.

    • Зонування кольором. Відокремити конкретну зону від загального простору допоможе колір: стін, меблів, підлоги, перегородок. Інший відтінок в шпалерах, контрастний колір фарбування стін – все це візуально розділить приміщення. Якщо ж Ви не хочете перефарбовувати або переклеювати стіни, то можна покласти на підлогу килимову доріжку або килимок контрастного кольору. Такий прийом дозволяє розставити акценти в заданому секторі.
    • Поділ меблями. Розставляти меблі по периметру квартири (уздовж стін) давно вже стало не модним. Оскільки таке розташування займає вдвічі більше місця, візуально зменшує кімнату. Кути в вітальні повинні бути відкриті – це робить кімнату просторіше.

Основные и самые популярные приемы зонирования гостиной

  • Різні фактури. Вважається загальноприйнятим фактом викладати підлогу на кухні або в передпокої плиткою. Це і надійно, і практично. У вітальні діє той же прийом – ту частину кімнати, яка буде призначена для прийому гостей, можна відокремити плиткою, ламінатом або доріжкою. При цьому з’єднувальні стики роблять на одному рівні, паралельно пускаючи по стику розсувні двері (скляну). Цей спосіб поєднує в собі кілька завдань: поділ і захист.
  • Конструкції. Акваріум, перегородка, стелаж – це найпопулярніший спосіб поділу кімнати на функціональні зони. Оскільки стелаж відмінно замінює навісні шафи, служить місцем зберігання; акваріум відмінне заспокійливий засіб після трудового дня; а перегородку часто роблять з гіпсокартону, ховаючи всередину додаткові ящики або ніші для зберігання речей. Подіум також є оригінальним способом відокремити, наприклад, зону відпочинку від всієї кімнати. Цього легко можна досягти, піднявши трохи рівень підлоги, влаштувавши там м’яке ложе з подушок.
  • Текстиль. Балдахін або нитяні шторки використовують як мобільне засіб поділу простору, відсунувши їх в сторону кімната знову стає цілісною. Причому фіранка може відокремлювати не тільки спальню, але і робочий кабінет.

Поділяючи кімнату на зони, не забудьте, що головною метою залишається комфорт, а також затишок всіх членів сім’ї. Тому крісло для читання, або робоча зона з ноутбуком, або м’які подушки на підлозі мають місце бути, оскільки вони приносять радість тим, кого ми любимо.

Leave a Reply

Your email address will not be published.