Поєднання кольорів в дизайні інтер’єру.

Поєднання кольорів в дизайні інтер'єру.

Колір, що наповнює приміщення, відіграє важливу роль в сприйнятті простору, самопочутті мешканців, загальному настрою квартири. За допомогою колірних рішень, можна впливати на працездатність, життєрадісність, настрій і загальну поведінку.

Існують базові параметри оформлення інтер’єру – фон і деталі. Фоном виступає основа будь-якого приміщення: стіни, підлога, стеля, а до деталей відносять: меблі і різний декор. Поняття фонових аспектів не обмежується тільки перерахованими предметами. До них також відносять непримітні деталі, які створюють єдину композицію простору:

  • віконний укіс;
  • дверні отвори;
  • плінтуса;
  • двері і дверні ручки;
  • молдинги стельові і настінні;
  • вимикачі, розетки, інше.

Як же використовувати або поєднувати кольори і відтінки, щоб зробити комфортний дизайн? Давайте розбиратися.

Сочетание цветов в дизайне интерьера.

Колірний круг.

Це техніка, яка допомагає уявити видимі кольори в спектрі. Тут зібрані базові тони, вплив яких досліджував Ісаак Ньютон. Він відкрив, що всі сім кольорів походять від білого і по різному впливають на людину.

Колірний круг ділиться на теплі і холодні тони. Теплі, підсвідомо асоціюються з сонцем, вогнем, світанком. Тому ці тони змушують не спати, заряджають енергією, стимулюють до активних дій.

А холодні тони спектра, навпаки, пов’язують із заходом, прохолодою, відпочинком. Тому мозок сприймає їх, як сигнал до релаксу, відпочинку, сну.

Але є третя категорія – нейтральні кольори. До них відносять: білий, чорний, сірий. Причому, за допомогою цих нейтральних тонів, отримують відтінки всього спектра, роблячи їх світліше або темніше.

Система поєднання кольорів.

Для інтер’єрів діє правило: складний фон – прості деталі або простий фон – складні деталі. Тобто, до світлого фону з легкістю додають яскраві меблі. І навпаки, темний, насичений фон, вимагає м’яких тонів меблів, декору.

Нейтральні дизайни, наприклад, білого кольору, так і просять додати до них кілька яскравих акцентів. Це текстиль, подушки, посуд, крісло, інше. Такий вибір фону і деталей здатний нейтралізувати втому, розташувати до відпочинку.

З нейтральними, вдало поєднуються всі кольори спектра. А для поєднання контрастних відтінків, потрібно враховувати деякі деталі. Формула ідеального колірного наповнення:

Сочетание цветов в дизайне интерьера.

60% + 30% + 10%,

де 60% – це обсяг загального фону;

30% – колір в тій же тональності або нейтральний;

10% – яскраві акценти.

Таким чином, приміщення стає оптимальним для повсякденного життя. Але якщо власнику комфортний більш насичений варіант, тоді на допомогу прийде колірний круг.

Існує чотири типи поєднань:

  • Монохромне. Тут використовують один колір з його відтінками. Тобто, для оформлення використовують тони одного колірного сегмента.
  • Ахроматичне. Використовуються білий, чорний, сірий. Їх поєднують між собою, отримуючи ахроматичний дизайн без яскравих акцентів.
  • Контрастне. Для оформлення використовують два або три кольори, розташовані навпроти один одного або на вершинах рівнобедреного трикутника спектра. При такому дизайні один тон робиться домінантним, а решта його доповнюють. Сюди відносять тетраду – прямокутник – чотири монохромних відтінка. Тут один – основний, два – доповнюють, один – контраст.
  • Родинно контрастне. Використовують відтінки, розташовані по сусідству в спектрі. Це вважається найбільш гармонійним виконанням, яке не викликає перевантаження приміщення.

При виборі тонів, задайте собі питання: “А чи зможу я жити в них кожен день?” Якщо відповідь ствердна тоді вирушайте на виставкові об’єкти (торговельні центри, виставки меблів, презентації декорів) для того, щоб “приміряти” яскравий дизайн. Це дозволить побачити, відчути, як діє той чи інший відтінок на Ваше самопочуття, підсвідомість, настрій.