Цей напрямок відноситься до етнічної групи оформлення інтер’єрів. Арабський стиль часто об’єднують зі східним, оскільки проглядаються загальні характеристики. Але, все ж, існують відмінності, які виділяють цей напрямок.
Персія славилася багатством і розкішшю своїх палаців, а внутрішнє оздоблення призводило хрестоносців в захват. Таким чином культура сходу зайняла гідне місце серед всіх націй.
Особливості арабського оформлення.
Релігійні складові — головна відмінність дизайну в арабському стилі від інших напрямків. Оскільки Коран є священною книгою для всіх мусульман, то житло відповідає Святому писанню. У ньому забороняється поклоніння ліку і зображення святих, тварин, птахів. Тому в дизайні переважають геометричні візерунки, флористичні мотиви, мозаїчне оформлення.

Кулястим, сферичним і напівкруглим предметам, лініям віддається основна перевага. І навіть строгі прямі лінії віконних прорізів виконують у вигляді стрілчастих арок.
Різьба — ще одна відмінна риса декору приміщень. Вона всюди: на міжкімнатних дверних стулках, на меблі, дерев’яних панелях, що прикрашають стіни. А в поєднанні з мозаїчним принтом виходить справжній арабський дизайн.
Принципи оформлення.
Для обробки внутрішнього простору використовують декоративні елементи: настінні панелі, багаторівневі стельові конструкції, штукатурку, шпалери. Покриттям підлоги виступає керамограніт, мозаїчна плитка, камінь.
Переважаючі кольори:
- для стін і підлоги вибирають світлі, пастельні тони або відтінки червоного;
- колір меблів, звичайно ж, натуральний. Справжні східні меблі виконуються з червоного дерева;
- текстиль — тут дозволені експерименти з золотом, бірюзою, смарагдом, гранатовими відтінками, фіолетовим;
- елементи, які ділять простір на зони — темні або чорні.
Освітленню приміщення надається окрема перевага. Оскільки інтер’єр в арабському стилі несе розслаблення, умиротворення, то освітлення гратиме тут одну з головних ролей. М’яке, розсіяне світло, яке просочується звідусіль.
Світильники, лампи, торшери, ліхтарі — розсіюють тепле, жовте світіння, занурюючи в атмосферу релаксу. А різьблені абажури, ковані свічники з химерним візерунком доповнюють картину. У відокремлених зонах, таких як спальня, денне світло замінюють штучним, щоб створити більш камерну обстановку. Люстра тут, як центральний об’єкт — твір мистецтва, оскільки виконана в ручну.
Атмосферу житлу надають запахи, наповнюючи прянощами простір. Символом процвітання і достатку сім’ї є фонтан. Він встановлюється в центрі приміщення, відображаючи арабську історію. Фонтан виконують з мармуру, що підкреслює стан сім’ї.

Аксесуари сходу також є родзинкою інтер’єру. Це позолочений посуд; зброя, інкрустована дорогоцінним камінням; килими ручної роботи; шовкові подушки, валики з бахромою; антикварні глечики, інше.
Меблі в арабському стилі, як витвір мистецтва.
Меблі формують стиль, без зайвого пафосу. Тут немає високих платтяних шаф або громіздких стелажів. Для зберігання використовують низькі тумби, скрині, серванти, буфети. Меблям, в арабському будинку, приділяється незначна увага, оскільки — навіщо нагромаджувати шикарний килим, ручної роботи, стільцями, кріслами або шафами?
Для прийому гостей, в гостьовій зоні, застеляли підлогу дорогими килимами з натуральних тканин. А для зручності додавали шовкові подушки, валики, низькі пуфи і звичайно ж, балдахіни. Вони надають камерності, відокремленості будь-якому простору.
Але відмінною рисою є різьблення, інкрустація перламутром, візерунки традиційною в’яззю. Столи прикрашають перламутром, а форма нетрадиційна — багатокутна. Вони низькі, щоб зручно було випити кави зі східними солодощами, сидячи на підлозі в оточенні подушок. Ніжки у меблів різьблені, химерної, закругленої форми.
Східний стиль завжди асоціюється з багатством, розкішшю обстановки і дорогими предметами побуту, а також релігійністю. Тому, вибираючи такий напрямок, варто не тільки наповнити будинок антикваріатом, а й пам’ятати про дбайливе ставлення цієї нації до віри.
Схід — це умиротворення, спокій, неквапливий плив часу. Це філософія, здатна полонити душі!