Як правильно розставити меблі в квартирі, щоб залишилося якомога більше місця


Переглядів:

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Малогабаритні квартири – це затишне, практичне і недороге житло. Але перші дві характеристики зберігаються тільки в тому випадку, якщо підібраний правильний дизайн. Правильний значить зручний для мешканців. Такий інтер’єр в першу чергу не красиво виглядає, але максимально раціонально використовує простір.

Важливо! Говорячи про правильне меблювання, неважливо, який стиль в інтер’єрі ви віддаєте перевагу. Рекомендації спрацюють для будь-якого дизайну.

Основні правила розміщення меблів в невеликій квартирі.

Задіяти всі ресурси

Как правильно расставить мебель в квартире, чтобы осталось как можно больше места

Мешканці зазвичай розставляють меблі тільки в житловій зоні (а в разі малогабаритки це одна кімната) і не беруть до уваги додаткові метри:

  • Передпокій. У ній замість великого шафи і вішалки можна облаштувати маленькі висувні ящики.
  • Балкон або лоджію. Це місце не повинно бути альтернативою комори, де все лежить як попало. При бажанні балкон можна навіть утеплити і організувати в цьому добре освітленому просторі домашній офіс.
  • Стіни. Фішка в тому, щоб не ставити меблі біля них, а вбудовувати в них.
  • Стеля. Підвісна меблі – цікавий варіант від сучасних дизайнерів, який здорово економить простір.
  • Широкий підвіконня. Його можна продовжити в стільницю, яку використовувати як обідню або основу для організації робочого місця.

Спиратися на власні потреби

У дизайні квартири, особливо невеликий, важливо зберігати порядок і організованість. Житло буде затишним тоді, коли все в ньому під рукою. Ось чому не існує універсального інтер’єрі – у різних мешканців різні вимоги і потреби.

Облаштовуючи квартиру покладаючись на чужі поради, ви ризикуєте отримати в кращому випадку красивий, але незручний дизайн. У гіршому – різношерстий інтер’єр, де нічого не поєднується один з одним.

Використовувати прийоми зонування і вільну меблювання

У класичному варіанті інтер’єру меблі ставиться під стінами. Більш сучасний підхід – по центру поставити великий предмет, наприклад, диван. Він умовно розділить кімнату на дві частини і зробить її візуально більше. Від цього предмета подумки поділіть простір на блоки, в кожному з яких меблі буде повернута один до одного.

Практикуючи такий підхід, пам’ятайте, що якщо у вітальні креатив буде до місця, то в спальні або кабінеті краще розставити меблі класично і строго.

Особливу увагу приділити кухні

Как правильно расставить мебель в квартире, чтобы осталось как можно больше места

Меблювання кухні зазвичай виконується за допомогою стандартних схем (П-образна, кругова, острівна і т.д.). Універсальний варіант, який добре працює для маленьких кухонек – Г-подібна схема. За нею всі меблі встановлюється буквою Г. Основу такої схеми часто виконує кухонний м’який куточок.

Інший варіант, що ідеально підходить для квартир-студій – острівна або півострівна кухня. У ній частину меблів виділена в окремий «острів». Його роль може виконувати барна стійка – як стільниця для оброблення продуктів, місце для прийняття їжі тощо

Розглянути можливість установки модульних систем

Как правильно расставить мебель в квартире, чтобы осталось как можно больше места

Модульні системи – це великі системи меблів в одному стилі, створені так, що ними можна заповнити відразу одну або кілька стін в квартирі. Яскраві приклади: шафа-стінка і кухонний куточок.

Важливо! Стандартні типові модульні системи вирішують проблему дизайну, але якщо вони неправильно підібрані, можуть «з’їсти» простір.

Модульні системи добре працюють, якщо вони виконані в тій же кольоровій гамі, що й стіни. Взагалі кольорове оформлення сильно впливає на візуальне сприйняття приміщення, може його як розширити, так і зменшити. Про те, як вибрати відповідний відтінок стін для малогабаритної квартири, читайте в інших статтях блогу.